[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row data_shortcode_id=”vgwts5vgu” data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom_large=”0″ data_padding_top_large=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”brbeg2s7z4″ data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_text shortcode_id=”ypu1eyic9f” animation_delay=”0″]
Як оформити лікарняний і чим допоможе Фонд соціального страхування
Cтаном на ранок понеділка в Україні було зафіксовано 10 945 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19. Проте ще минулої п’ятниці була рекордна кількість хворих – 14 575 за добу. Своєю чергою міністр охорони здоров’я України Максим Степанов прогнозує складний період пандемії до квітня 2021 року. Отже, статистика кожного дня змінюється і поки що ми маємо зростання захворюваності. Певна кількість з хворих – це наймані працівники. Що робити, коли в співробітника чи його рідних є підозра на зараження або вже підтверджений діагноз СOVID-19 розповіла керівник HR-департаменту Nota Group, Яна Декусар.
Співробітник, який мав контакт із особою, у якої підтверджений діагноз COVID-19, має перш за все повідомити про це роботодавця. Якщо характер роботи дозволяє виконувати її дистанційно, він має попросити роботодавця оформити такий формат роботи на два тижні. Відповідно до рішення уряду, роботодавці на сьогодні мають право перевести своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу.
Без дистанційного формату
Якщо характер роботи не передбачає можливості виконувати її дистанційно або співробітнику не вдалося домовитися про дистанційний формат із роботодавцем, держава пропонує варіант із залученням Фонду соціального страхування. У разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19 працюючі українці можуть телефоном у дистанційному режимі звернутися до свого сімейного лікаря, який відкриє листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11».
Згідно з постановою №211 самоізоляції потребують:
- особи, які мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували в засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
- особи, щодо яких є підозра на інфікування;
- особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
- особи, які досягли 60-річного віку за деякими винятками.
Хто допоможе?
Щоб отримати від фонду допомогу, необхідно передати цей листок своєму роботодавцю, той зі свого боку робить розрахунок допомоги та оформлює заяву-розрахунок із зазначенням причини непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до фонду для здійснення фінансування. З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 Фондом соціального страхування України організовано дистанційний прийом заяв-розрахунків від страхувальників, зокрема електронною поштою.
Зверніть увагу: цей лікарняний, у випадку самоізоляції під медичним наглядом, передбачає виплату 50% середнього заробітку незалежно від страхового стажу, а ще його не оформляють для осіб старше 60 років.
Аналогічний алгоритм у разі виявлення COVID-19 у колективі – профілактичний перехід на дистанційний формат роботи на два тижні всіх, хто мав контакт/або оформлення листка непрацездатності «ізоляція».
Масове тестування
Чи варто в разі виявлення в колективі випадків COVID-19 здавати тест на коронавірус всім колегам? Тут потрібно розуміти, що тестування має більш психологічний характер, але для емоційної стабільності в колективі – це достатньо важливе питання.
Якщо говорити про практичну доцільність – рекомендується перевіряти контактних співробітників лише методом ПЦР не раніше 5-го, а то й 10-го дня після контакту. Вимагати обов’язкового тестування роботодавець не має права, тим більше за рахунок співробітника. Дистанційний формат та тестування в разі прояви симптомів – найкращій варіант.
Звільнення – не допускається
Якою б складною не була ситуація на підприємстві – звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності, зокрема при оформленні лікарняного «ізоляція від COVID-19–11», не допускається.
Звісно, є варіант – звільнення працівника з власної ініціативи або за згодою сторін. За наявності заяви працівника про звільнення або підписаної сторонами угоди про намір розірвати трудовий договір роботодавець може звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, зокрема. COVID-19, якщо заздалегідь визначена дата звільнення припадає на такий період.
Роботодавець має уточнити в працівника в день звільнення, чи не передумав він звільнятися, а ще зобов’язаний оплатити листок непрацездатності працівнику повністю, зокрема й за дні хвороби після звільнення.
COVID-19 – виклик для суспільства загалом та вашого бізнесу зокрема. Лояльність до співробітників, дбайливе ставлення до їхнього здоров’я, пошук гнучких умов праці допоможуть роботодавцю згуртувати колектив. І при прийнятті будь-яких антикризових рішень кожному роботодавцю потрібно пам’ятати, що кадровий потенціал – це один із найважливіших матеріальних активів бізнесу. Увага та взаємоповага це ті складники, завдяки яким ваш бізнес пройде скрізь коронакризу та стане сильнішим.
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row][cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]
[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]