Skip to content Skip to footer

Про нову Стратегію кібербезпеки України 2021-2025 на сторінках ЛІГА.net розповідає Голова комітету інформаційної безпеки “Октава Капітал” Олександр Атаманенко

Плюси і мінуси нового проекту головного документу з кібербезпеки в Україні з точки зору бізнесу та експертної спільноти, можливі вразливості та способи їх вирішення, порівняння векторів нової стратегії з діючими документами галузі, а також переваги від покрокової реалізації запропонованої дорожньої карти реформ в кібербезпеці – все це і багато іншого читайте на сторінках видання ЛІГА.net в новому авторському блозі CISO ГК «Октава Капітал», фахівця з інформаційної безпеки з понад 20-річним досвідом практичної роботи в галузі кіберзахисту, Олександра Атаманенка.

«Кібербезпека для звичайного українця … Про неї у новому варіанті Стратегії знову нема жодного слова. Можливо, тому що для самих громадян поки що слова «кібербезпека», «кіберзлочинці», «кібершахрайство» звучать абстрактно та незрозуміло.

Але всі вони стають досить конкретними, коли у фізичної особи крадуть цифровий підпис, чи доступ до карткових рахунків в онлайн-банкінгу, чи просто використовують е-копії установчих документів чи паспорту, ІНН – і крадуть кошти, майно, бізнес.

Небезпека зовсім поряд і вона реальніша тим більше, чим більше цифрові послуги входять в наш побут. Тому, коли держава каже «ми будемо цифровізуватися», одразу має казати, як вона буде забезпечувати кібербезпеку своїх громадян. Не просто пояснювати, навчати та обговорювати – а надавати реальні цифрові інструменти кіберзахисту кожному користувачу.

Всього цього в даному варіанті Стратегії я не побачив. Так само, як і не побачив нових реальних інструментів, або хоча б механізму роботи з кіберзагрозами для підприємств та підприємців» –  зазначає експерт “Октава Капітал”.

Повну версію матеріалу читайте на сторінках ЛІГА.net: https://bit.ly/3tdQieR