Проте дані законодавчі зміни викликали значний резонанс з боку професійної спільноти.
Зокрема Федерація роботодавців України вкрай стурбована ухваленням Урядом даного проекту Закону України (ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
За зауваженням організації, зазначений проект Закону всупереч законодавству не проходив громадського обговорення, не узгоджувався із сторонами соціального діалогу, зокрема із роботодавцями, а запропоновані терміни його запровадження є спробою в черговий раз порушити принцип стабільності податкового законодавства України та внести зміни до нього всупереч Податковому кодексу України – не витримавши шестимісячного терміну до початку нового бюджетного періоду.
Викликають занепокоєння і зміни, що пропонується запровадити даним Законом. Зокрема, сумнівними здаються наміри авторів проекту Закону обмежувати виїзд керівника платника податків за кордон за наявності податкового боргу в нього.
Також роботодавці вважають неприйнятною пропозицію щодо обмеження 50 відсотками суми від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих років, яку можна включити в фінансовий результат до оподаткування, особливо на тлі тих проблем, із якими стикнувся бізнес внаслідок пандемії.
Аналогічно шкідливою для господарської діяльності величезної кількості платників податків, на думку Федерації, є пропозиція фактично оподатковувати за ставкою 20% експорт товарів, зазначених у товарних групах 1-24 за УКТ ЗЕД, а також обмеження у звільненні від оподаткування ПДВ першого постачання житла.
Незрозумілим є намір скоротити в 6 разів термін, протягом якого у платника податків залишається право на реєстрацію отриманих податкових накладних та, відповідно, на податковий кредит за ними.
Наміри авторів щодо індексації ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом також не можуть бути підтримані роботодавцями.
Повну версію Відкритого звернення Федерації роботодавців України з приводу ухвалення Урядом проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» читайте на сторінках організації https://bit.ly/33HfO26