Skip to content Skip to footer

Оптимізація державної служби є одним із нагальних кроків для реанімації української економіки

Головним індикатором стану економіки є ВВП. За оцінками Кабінету Міністрів України, у 2022 році ВВП України може впасти на 30-50%.
Лише за перші 1,5 місяця, війна завдала шкоди економіці України на понад 500 млрд доларів, а в довгостроковій перспективі ця цифра може зрости до 1 трлн доларів. Такі цифри підтверджує й S&P – за їхніми оцінками ВВП скоротиться на 45,7%.
Аби вижити у цьому воєнному сьогоденні, кожен бізнес вдається до безпрецедентних кроків: запроваджує антикризові програми зі скороченням усіх витрат, переглядає функціонал кожного співробітника і, на жаль, скорочує персонал. Це вимушений захід для того, щоб залишитися “на плаву”.
Сьогодні економіка виживає завдяки бізнесу, який попри ці шалені виклики і тиск, вчасно сплачує податки та збори, наповнює бюджет. За рахунок цих податків приватного сектору “годується” та забезпечує свою життєдіяльність увесь державницький апарат.
У час коли бізнес ледь-ледь виживає, максимально затягнувши пояси – державний апарат не поспішає оптимізуватися. Чи має право держава залишатися осторонь цих тотальних тенденцій?
Аж ніяк. Навпаки, вона має очолити цей процес та показати приклад. Держава має переоцінити та скоротити кількість клерків, які функціонують завдяки стабільному сплачуванню податків бізнесом.
Обґрунтування необхідності скорочення та оптимізації державного апарату цифрами задля порятунку економіки України – читайте у публікації СЕО «Октава Капітал» Тетяни Андріанової на порталі «Економічна правда»: https://www.epravda.com.ua/columns/2022/06/20/688340/