Skip to content Skip to footer

“Мій Facebook зламали!” Як крадуть паролі?

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Наша знімальна студія – редакція LIGA.net. Актори – журналісти. У цьому відеоролику ми вирішили показати, як банальна халатність чи неуважність може призвести до дуже серйозних наслідків. І доступ до вашої сторінки Facebook, корпоративної пошти виявляється відомий практично кожній більш-менш спостережливій людині.

Як зробити так, щоб ваші паролі та особисті корпоративні дані не стали здобиччю кіберзлочинців. Олексій Швачка, експерт з кібербезпеки, технічний директор “Октава Кіберзахист”, дає кілька рекомендацій:

– Які особисті дані не можна залишати на робочому столі?

– Особисті дані не бажано зберігати у відкритому доступі. У всіх, я думаю, є така папочка зі сканованими свідоцтвами про народження дітей, техпаспорт на автомобіль і так далі. Їх бажано зберігати в закритому вигляді. Для найпростіших користувачів – просто створіть архів і задайте на нього пароль.

– Чим загрожує, коли паролі потрапляють в соцмережу?

– Є таке поняття – даркнет. У ньому облікові дані користувачів, як корпоративні, так і особисті, є предметом торгу. Їх елементарно можна використовувати для організації цільової кібератаки.

Начебто, і нічого страшного, якщо пароль від Facebook потрапить випадково кудись. Кому я потрібен? Помиляєтеся! Тому що персонально ви, може, і не сильно цікаві зловмисникові, але організація, в якій ви працюєте, може опинитися під прицілом.

– Як правильно зберігати паролі і не допускати таких історій?

– Паролі потрібно запам’ятовувати. Ніяких інших варіантів безпечного зберігання пароля не існує.

– Відносно безпечним є на сьогоднішній день пароль довжиною не менше 12 символів, в якому присутні букви, цифри і спеціальні символи. Загальні рекомендації всім відомі, просто багато ними нехтують, на жаль.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]