Skip to content Skip to footer

Олександр Атаманенко, CISO «Октава Капітал», поділився з читачами Liga.net секретами побудови Security Operations Center для бізнесу

Під абревіатурою SOC професіонали з кібербезпеки мають на увазі комплексний механізм, який складається з різноманітних апаратних і програмних технічних систем та команди висококваліфікованих фахівців.

В завдання SOC (Security Operations Center або «Центр забезпечення безпеки») входить виявлення та аналіз інцидентів кібербезпеки, оперативне реагування на них, запобігання їх виникненню та генерація звітності. І загалом, роботу SOC можна порівняти з діями команди пожежників: як і робітники екстрених служб, вони швидко з’являються в потрібний час, аналізують загрози та намагаються «погасити пожежу» ще до того, як вона спричинила великий збиток.

Але на відміну від пожежників, розподіл ролей в SOC більш складний. Так, до складу Центру входять системний адміністратор, фахівець по налаштуванню систем безпеки, аналітики кількох рівнів, а також спеціалісти по реверс-інжинірингу, експерт-криміналіст і навіть фахівець з кіберрозвідки.

Про плюси та мінуси внутрішніх та зовнішніх SOC, приклади реального захисту бізнесу за допомогою його спрацювання та особливості вибору варіантів облаштування Центру забезпечення безпеки для вашого бізнесу, виходячи з економічних чинників, – читайте в свіжому номері колонки експерта на Liga.net.