За період з 30 грудня 2020 до 05 січня 2021 система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 76 328 атак різних видів, що на 32% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість – це мережеві атаки прикладного рівня (99%). Також зафіксовано і заблоковано 16 DDoS-атак, зокрема на вебресурси НАБУ та Держспецзв’язку.
Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 5 055 047 підозрілих подій, що на 17% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб викрадення інформації (38%), мережевого сканування (27%), спроб отримання прав користувача (13%) та спроб отримання прав адміністратора (12%) – повідомляє портал Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
В той же час вже наступного тижня станом на 12 січня інтенсивність кіберінцидентів щодо систем захищеного доступу держорганів до мережі Інтернет знизилася на 31%, активність хакерів щодо об’єктів критичної інфраструктури залишилася незмінною.
На думку голови Наглядової ради ГК «Октава Капітал» Олександра Кардакова така статистика вже традиційно свідчить про особливу кібер небезпеку святкових періодів, проте окрім транслювання статистичних даних український бізнес хотів би отримувати від держави більш практичні інструменти боротьби з кібер злочинами, тим паче, що більша частина інцидентів стосується саме недержавного сектору економіки.