Skip to content Skip to footer

Як захистити онлайн-урок? Освітній омбудсмен Сергій Горбачов у партнерстві з експертами Асоціації Digital Ukraine долучаються до питання інформаційної гігієни школярів України під час дистанційного навчання

«Навчання онлайн на карантині породило безліч кумедних історій та суттєво розширило простір для дитячих каверз і пустощів. Але воно також гостро поставило питання кібербезпеки, коли до уроку може долучитися чужинець із зовсім недобрими намірами», – підіймає на своїх сторінках болюче питання дистанційної освіти останніх років служба BBC в Україні.

Серед найменших, проте все ж неприпустимих, ризиків онлайн-уроків – непристойна поведінка батьків за кадром учнів, домашні улюбленці в кадрі, дивні назви акаунтів учасників освітнього процесу, збої в мережі та відсутність інтернету.

Але є й більш загрозливі форми кібербулінгу чи навіть злочинних дій сторонніх осіб під час масового включення учнів та вчителів до онлайн-навчання. Найбільш гучними випадками таких атак кіберзлочинців в мережі вже займається Кіберполіція. Проте багатьох з них можна було б уникнути, якщо вчасно проводити нескладні інформаційні компанії з усіма учасниками освітнього процесу щодо інформаційної гігієни в мережі, вважає освітній омбудсмен України.

Саме з цією метою, а також на виконання статутних завдань Служби освітнього омбудсмену України та Асоціації Digital Ukraine, у квітні 2021 року було підписано Меморандум між даними організаціями.

Група компаній «Октава Капітал» вітає соціально-важливу ініціативу партнерів та висловлює щиру підтримку сторонам у досягненні визначеної мети.

Читайте повну версію матеріалу щодо проблем інформаційної безпеки учнів та вчителів сучасної онлайн-школи в Україні на сторінках ВВС News: https://bbc.in/335YinO