Skip to content Skip to footer

Голова фінансово-аудиторського комітету, CFO ГК «Октава Капітал» Дмитро Рибальченко розповідає читачам MIND.UA про актуальні джерела фінансування бізнесу у 2021 році

Тривожний діагноз бізнесу негативно відбився на підсумках року. Показові цифри: надходження прямих іноземних інвестицій у 2020-му в порівнянні з попереднім роком обвалилися майже у 20 разів – до $0,2 млрд. Портфельні інвестиції в приватний сектор впали майже до нуля. Пандемія загострила структурні недоліки української економіки, що призвело до різкого скорочення інвестицій та обсягів фінансування у більшості секторів економіки. За підсумками року падіння ВВП сягнуло 4,8%.

Крім того, тенденція до зниження рівня заощаджень під час кризи посилилася ще більше. Частка збережень не перевищила рівень 7% ВВП, тоді як у попередні роки була вдвічі більшою. До речі, у країнах Європи навпаки спостерігається зростання заощаджень – до 27%, і це є підґрунтям швидкого відновлення економіки країн після кризи.

Інвестиційні процеси підтримувалися значною мірою за рахунок державних вливань в інфраструктурні проєкти, але це не є панацею.

Де ж взяти кошти для підтримки, відновлення та розвитку бізнесу, особливо малим та середнім компаніям, у такій складній ситуації – головний біль багатьох підприємців, і не тільки в Україні.

«Кажуть, бізнес – це мистецтво залучати додаткові кошти, не вдаючись до протиправних методів. Тож саме час проявити творчість у залученні капіталу» – вважає Дмитро Рибальченко.

Які саме десять джерел фінансування радить використовувати наш експерт та чому не варто лякати потенційного інвестора повним переліком ваших бізнес-планів та ідей – читайте у новому блозі Дмитра Рибальченка на головному бізнес-порталі країни https://bit.ly/3q0jSTB