Skip to content Skip to footer

Керівництво компанії AVTOR було запрошено до участі в Форумі «Ефективна промисловість для обороноздатності»

16-17 липня в Одесі пройшов форум «Ефективна промисловість для обороноздатності», організований Львівським безпековим форумом  та Державним концерном «Укроборонпром».

Учасники форуму – представники НАТО, експерти, українські військові, представники державних та приватних оборонно-промислових підприємств, обговорювали перспективи розвитку вітчизняного ВПК в умовах існуючих загроз для безпеки.

Співголова Львівського безпекового форуму та віцепрезидентка Київської школи економіки Оксана Сироїд під час відкриття форуму зазначила, що оборонна промисловість це не просто промисловість та виробництво зброї — це набагато складніші зв’язки, це геополітичні союзи і складний та надзвичайно важливий для держави вибір. За її словами, спільне думання під час форуму дуже корисне та потрібне, адже знання про те, що потрібно робити народжують люди, але так само немає жодної геніальної людини, яка б дала ці знання самотужки. Вона переконана, що тільки спільна праця та обмін думками може його народити.

Генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв зазначив, що інвестиції в інновації та технології, в співпрацю з нашими стратегічними партнерами, зокрема НАТО, є фундаментом для майбутніх перемог. Сьогодні, за його словами, Україна входить до десятки держав, спроможних розробляти й виготовляти сучасне ракетне озброєння та цілу лінійку високоточних засобів ураження. Юрій Гусєв переконаний — майбутнє за високотехнологічними дронами, і це питання не лише безпілотних літальних апаратів, це питання безпілотних систем. На його думку,  у найближче десятиліття ми побачимо кратне зростання роботизованих систем, які самостійно визначатимуть ціль, вистежуватимуть і завдаватимуть ударів без загрози для життя людини, яка управлятиме цими системами.

Участь у форумі взяв також заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Гордон Скіп Дейвіс, який зосередився на розвитку співпраці України та НАТО у сфері оборони та наближення української оборонної промисловості до стандартів НАТО. Він зазначив, що програма співробітництва в галузі оборонної реформи між Україною та НАТО масштабніша, аніж з будь-якою іншою країною-партнером, і надає змогу Україні використовувати накопичений роками досвід та фахові знання країн-членів Альянсу в галузі оборонної реформи. Він відзначив, що є багато можливостей у співпраці в оборонній сфері як з державними, так і приватними підприємствами, в Україні є великий потенціал.

Форум є першою публічною дискусією про виклики і спроможності оборонної промисловості України та об’єднав понад тридцять провідних експертів оборонної галузі України та світу.

Детальніше про подію https://www.lvivsecurityforum.org.