Skip to content Skip to footer

О, відкритий Wi-Fi! Як через нього крадуть дані?

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Наша команда, спільно з редакцією Лига.net продовжує показувати вам, як безтурботне ставлення до технологій може призвести до серйозних наслідків. Цього разу наші журналісти знялися в ролику про крадіжку важливої презентації через відкритий Wi-Fi в кафе.

Олексій Швачка, експерт з кібербезпеки, технічний директор “Октава Кіберзахист”, пояснює, як це можливо і як захистити свої документи:

– Як через відкритий Wi-Fi можуть вкрасти персональні дані?

– Відкрита бездротова мережа має на увазі, що до неї може підключитися будь-яка людина і пристрій. З огляду на те, що мережа бездротова, цією людиною може бути як ваш сусід за столиком з ноутбуком, так і офіціант в підсобці за стаціонарним комп’ютером.

Якщо ваш комп’ютер не захищений хоча б базовими, вбудованими в операційну систему, функціями захисту – персональний міжмережевий екран, антивірус – він може стати легкою жертвою для зловмисників.

– Так що тепер, не користуватися відкритим Wi-Fi? Як себе убезпечити?

– Не варто послаблювати пильність: залишати за замовчуванням відкритими загальні папки, мати вхід в обліковий запис без пароля. Елементарні заходи безпеки, які передбачені самою операційною системою, і встановлений антивірус дають 80% гарантії безпеки при роботі в громадській мережі.

 

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]