Skip to content Skip to footer

Оптичний інтернет в кожній оселі в селах України. Чого очікувати від проекту Мінцифри “Інтернет-субвенція” вже цієї осені українцям?

Як повідомляє офіційний портал Міністерства цифрової трансформації України, у серпні почнеться активна реалізація підключення українських сіл до оптичного інтернету.  На той час держава розподілить 500 млн грн за проектом “Інтернет-субвенція”, відбудуться публічні закупівлі громад і провайдери розпочнуть розбудовувати мережі.

Незабаром стартує подання офіційних заявок для участі у проекті Мінцифри “Інтернет-субвенція”. У громад буде 10 робочих днів для того, щоб їх відправити. З урахуванням травневих свят — це 14 чи більше календарних днів.

“Термін здається замалим, але якщо врахувати, що подання попередніх заявок тривало 1,5 місяці, то у громад був час, щоби зібрати дані. Тож десятиденний термін — достатній для подання уже зібраної (і уточненої) раніше інформації”, — прокоментував Андрій Набок.

Відбір здійснюватиме комісія, яку утворять при Мінцифрі. Вона аналізуватиме заявки голів громад, враховуючи найнижчу ціну підключення сіл до оптичного інтернету і найбільший соціальний ефект. Між громадами розподілять закладені в держбюджеті 500 млн грн, щоб ті змогли провести публічні закупівлі і визначити провайдерів, що підключатимуть села до оптичного інтернету.

Загалом, завдяки даному проекту зокрема понад 6 тисяч сільських освітніх, культурних і медичних закладів отримають оптичний інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с і користуватимуться ним безкоштовно до кінця 2022 року.

Детальніше – на сторінках офіційного порталу Міністерства цифрової трансформації України https://bit.ly/3t6Z1zt