Skip to content Skip to footer

Світова економіка 2021: швидка реакція як привід для оптимізму

«Рік 2020-й був присвячений боротьбі з COVID-19. Жодна економіка світу не змогла оминути втрат. Економічні прогнози на 2021 – стримано-оптимістичні. За оцінками Організації економічного співробітництва і розвитку, очікуване падіння глобального ВВП за 2020 рік може скласти 4,2%. При цьому на 2021 ОЕСР прогнозує економічне зростання в світі 4,2%, у 2022-му – 3,7%.

Наприкінці минулого року звіт Конференції ООН з розвитку і торгівлі прогнозував, що криза може погіршити ситуацію з нерівності і соціальною незахищеністю, виштохнувши за межу бідності ще 130 млн людей у всьому світі. Компенсаційні програми різних урядів показали різний рівень ефективності, в цілому було витрачено на вказані цілі близько 12 трлн доларів, однак кошти, спрямовані в «заморозку», за визначенням не могли врятувати економіки від падіння, підприємства від зупинки діяльності, збою схем поставок та ін.

Ключовим фактором, який дозволяє будувати позитивні прогнози на 2021 рік, стала швидка реакція бізнесу на виклики пандемії, а також здатність консолідувати зусилля на вирішення загальнолюдських проблем.

COVID-19 одночасно виявив системні проблеми і при цьому дав революційні поштовхи для багатьох напрямків. Відновлення економік буде залежати насамперед від швидкості реакцій держав і бізнесу, які вони продемонстрували в 2020-му. …»

Про напрямки прискорення та головні економічні «зони росту» 2021 року читайте у новому авторському матеріалі нашого експерта, голови фінансово-аудиторського комітету Групи компаній “Октава Капітал” Дмитра Рибальченка на порталі www.lb.ua