Skip to content Skip to footer

Як Верховна Рада спростила оформлення трудового договору, проаналізував юрист Nota Group

19 липня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон, яким вносяться зміни до трудового законодавства. Ці зміни мають забезпечити можливість оформлення трудових відносин за спрощеною процедурою.

Прийняті зміни є досить резонансними, адже дискусії в експертному середовищі щодо доцільності впровадження таких змін тривають ще з 2019 року, оскільки вони містять багато ризиків для працівників та роботодавців. Окрім того, категорично проти ухвалення цього законопроєкту виступали українські профспілки. На їхню думку, ця ініціатива суттєво обмежує основні конституційні трудові права та призведе до нав’язування працівникам невигідних умов трудового договору, укладеного за спрощеною процедурою.

Натомість бізнес, навпаки, цей законопроєкт підтримував. Адже ухвалені зміни надають можливість працівникам та роботодавцям гнучкіше змінювати умови співпраці та зменшувати адміністративні витрати.

Детальніше про це – читайте у статті провідного юриста аутсорсингової компанії Nota Group Олександра Слободянюка: notagroup.com.ua