Skip to content Skip to footer

Юридичний департамент Nota Group ГК «Октава Капітал» нагадує про важливі зміни в чинному законодавстві України

16 січня 2021 року набували чинності зміни, передбачені статтею 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII.

З цієї дати мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Це означає, що всі підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Суб’єкт електронної комерції, зареєстрований в Україні, під час своєї діяльності та в разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов’язаний забезпечити надання всієї інформації, визначеної Законом України “Про електронну комерцію”, в тому числі щодо предмета електронного договору, державною мовою» – йдеться у повідомленні керівника департаменту з правових питань компанії Nota Group Олега Борійчука.

Відповідальність за порушення вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” встановлена нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме – статтями 188-52 та 188-53. Відтак, порушення вищезазначеного Закону:

  • Під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим і органах місцевого самоврядування, на державних і комунальних підприємствах, в установах та організаціях, інших суб’єктах господарювання державної і комунальної форми власності, у судочинстві та діловодстві у судах України, в органах правопорядку, розвідувальних органах, державних органах спеціального призначення з правоохоронними функціями, на державному кордоні України, у процесі виборів та референдумів, у міжнародних договорах України – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. – 6 800 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше;
  • У сфері освіти, науки, культури, книговидання, у користувацьких інтерфейсах комп’ютерних програм та веб-сайтів, у сфері інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної і проектної документації, реклами, охорони здоров’я, спорту, телекомунікацій та поштового зв’язку, транспорту – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. – 5 100 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше;
  • Друкованими засобами масової інформації – тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6 800 грн. – 8 500 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше;
  • Всі інші порушення, не передбачені вище, – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн. – 5 100 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Повторне порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8 500 грн. – 11 900 грн.). Повторне невиконання законних вимог Уповноваженого із захисту державної мови під час здійснення ним державного контролю за застосуванням державної мови тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн. – 3 400 грн.).

Шановні колеги, керівники та відповідальні фахівці підприємств ГК «Октава Капітал», просимо вас звернути увагу та привести інформаційні ресурси та аспекти ділової комунікації компаній у відповідність до нових норм закону.